Kaip išrinkti dovaną vaikui?

Vaikai, kaip ir suaugusieji švenčia visas šventes, bet netgi labiau laukia šventės, nes kaskart į ją žvelgia vis labiau subrendęs ir mato vis kitus dalykus. Tačiau vienas dalykas lieka nepakitęs – vaikai laukia dovanų. O suaugusieji visuomet suka galvą – ką padovanoti vaikui. O jei dar dovaną tena rinkti giminaičių vaikui, tuomet išvis galva apsisuka – daugelis bijo suklysti ir nupirkti kažką neteisingo. Todėl pateikiame kelis patarimus, kaip parinkti gerą dovaną vaikui.

Medinio konstruktoriaus dažymas

Medinio konstruktoriaus dažymas

Žaislai vaikams yra geriausia dovana

Jokie buities, mokslo priemonės ar rūbai tiek nesužavės kaip žaislai. Juos mėgsta tiek ropojantys dvimečiai, tiek dvylikamečiai. Net suaugę mėgsta žaislus ir žaidžia, tačiau augant didėja ir brangsta jų žaislai. Todėl renkant žaislus labai svarbu atkreipti į vaiko amžių ir gamintojo rekomendacijas. Žaislai sugrupuoti nuo tinkančių 1-3 metų, nuo 3 metų amžiaus, nuo 7 ir pan. Žaislus gamintojai skirsto pagal saugumą (mažiausiems vaikams skirti žaislai neturi smulkių ar lūžtančių detalių, kurias vaikas galėtų praryti) ir pagal vystymąsi. Pasikliovus gamintojo rekomendacijomis galima išskirti grupę žaislų, kurie tinka vaikui ir iš jų rinktis.

Pasitarkite su tėvais

Pasitarkite su vaiko tėvais, juk jie geriausiai žino ko nori vaikas. Dažnai tai būna dalis hobio, kolekcionavimas, kurį galėtų papildyti nauja dovana. Tačiau nuolat nebendraujant su vaiku, gali būti sudėtinga atspėti kas būtų gera dovana. Todėl šią dilemą galima tiesiog išspręsti kartu su tėvais.

Kad ir ką dovanotumėte vaikui, visuomet pagalvokite apie tvarką namuose ir tėvų nervus. Galbūt vaikas bus išties patenkintas būgnų rinkiniu ar elektrine gitara, tačiau to paties nebus galima pasakyti apie tėvus bei kaimynus. Todėl venkite triukšmą keliančių žaislų. Taip pat atsargiai su tapybos reikmenimis, ypač jei nežinote ar vaikas išties susidomėjęs daile. Juk tapybos rinkinys gali tapti priemone „perdažyti“ sienas ar „pagyvinti“ augintinio kailio sruogas. Gerai apgalvoti reikia ir kompiuterinius žaidimus, kuriems reikalinga speciali technika. Įsitikinkite, jog naują visų trokštamą kompiuterinį žaidimą vaikas galės žaisti, tam pakaks turimos kompiuterio konfigūracijos.

Taigi, žaislų parinkimas vaikui nėra toks paprastas, tačiau visuomet bendromis jėgomis su draugais ir vaiko tėvais galima rasti idealios dovanos receptą. Svarbu nenuleisti rankų.