Berniukų ir mergaičių mąstymo skirtumai

Dar iki gimimo berniukų ir mergaičių smegenys vystosi skirtingai. Mergaičių smegenų dalis, kairiąją pusę jungianti su dešiniąja, būna didesnė nei berniukų. Kairioji smegenų pusė yra naudojama analizuoti ir mąstyti logiškai, o dešinioji pusė – emocijoms ir intuicijai, todėl mergaitėms dažnai lengviau sutarti su kitais ir tuo pat metu atlikti kelis darbus.
Berniukų ir mergaičių mąstymo skirtumai
Berniukai turi daugiau jungčių kairiajame arba dešiniajame pusrutulyje, todėl jie lengviau mąsto logiškai ir supranta, kaip viskas dera tarpusavyje, bet jiems sunkiau sekasi neverbalinis bendravimas, sunkiau pajusti kitų žmonių nuotaikas. Mergaitėms sunkiau analizuoti, kaip kas nors veikia, nes jos turi mažiau jungčių kairiajame smegenų pusrutulyje.

Dėl testosterono įtakos berniukų elgesys skiriasi nuo mergaičių: jie judresni, agresyvesni, nori kovoti. Tai yra būdas nustatyti savo hierarchiją. Dauguma mamų mąsto moteriškai ir nesupranta šio tipiško berniukų elgesio, todėl juos tramdo, nors berniukai visai nekalti – tiesiog tokia jų prigimtis.