Natūralūs aliejai – priemonės jūsų odos ir plaukų priežiūrai

Kiekvienas iš mūsų mėgstame atsipalaiduoti. Atsipalaidavimo būdai yra įvairūs, vyrai dažnai renkasi, medžioklę, žvejybą ir bokalą alaus su draugais ar priešais televizoriaus ekraną stebint įdomias sporto varžybas. Tuo tarpu moterys mėgsta rinktis puodelį kavos su draugėmis ar apsipirkinėjimą. Tačiau vienas iš labiausiai moteris viliojančių atsipalaidavimo būdų yra susijęs su jų grožiu. Grožio procedūros, atpalaiduojančios vonios, po kurių galima išsitepti įvairiausiais aliejais, yra būtent tai, ką moterys mėgsta labiausiai.

Jūsų kūno oda ir plaukai nusipelno pačių geriausių priemonių tam, kad jais būtų deramai pasirūpinta. Vienos iš tokių priemonių yra natūralūs aliejai. Taip yra todėl, kad jie turi begalę teigiamų savybių – įvairūs aliejai stabdo odos senėjimą, ją drėkina, taip pat padaro jūsų plaukus stipresniais ir sveikesniais. Tuo pačiu, jei naudojate kvapniuosius aliejus, jie turi puikų atpalaiduojantį efektą.

Kokie aliejai vartojami dažniausiai

Argano aliejus

Turbūt vienas žinomiausių – yra argano aliejus, jame yra gausu vitamino E ir riebalinių rūgščių, todėl jis yra puiki priemonė odos ir plaukų drėkinimui bei nagų stiprinimui. Taip pat jis yra nuostabaus riešutų kvapo.

Ricinos aliejus (kaip ir argano aliejus) yra prisotintas riebalinių rūgščių ir vitamino E, todėl, jei jums nepatinka argano aliejaus riešutų kvapas, galite vartoti bekvapį ir beskonį ricinos aliejų.

Avokado aliejus

Avokado aliejus savo sudėtyje turi omega 3 sočiųjų rūgščių ir antioksidantų, todėl jo poveikis kūnui yra kaip suvalgius sultingą vaisių.

Daug proteinų, sočiųjų rūgščių ir vitamino E rasite ir kokosų aliejuje. Šis aliejus lengvai įsigeria į odą, o taip pat turi ir antibakterinių savybių.

Kokoso aliejus

Vynuogių sėklų aliejus padės tiems, kurių odą kankina aknė. Šio aliejaus gydančios savybės padės odai atsigauti.

Alyvuogių aliejus

Alyvuogių aliejus puikiai tiks tiems, kurių oda yra ypač sausa arba tiems, kuriuos kankina egzema.

Sezamo aliejus puikiai padės jei nukentėjote nuo vėjo ar saulės, taip pat jo antibakterinės savybės neleis jokiems virusams pažeisti jūsų odos.

Ir tai yra tik keletas iš dažniausiai vartojamų aliejų. Aliejus galite vartoti vienus arba maišyti tarpusavyje – aliejų mišinys turės kelių aliejų savybių. Pavyzdžiui, sumaišius ricinos aliejų su kitu kvapniu aliejumi gausite kvapnų, tačiau vitaminais praturtintą aliejų.