Kas yra lidokainas?

Lidokainas – tai vietinis anestetikas (nuskausminamasis vaistas). Yra daug lidokaino prekės ženklų ir formų. Šiame lapelyje išvardyti ne visi prekių ženklai.

Lidokainas - kas tai?

Lidokainas vartojimui (skirtas naudoti ant odos) vartojamas skausmui ar diskomfortui, kurį sukelia tokie odos sudirginimai kaip nudegimas saulėje, vabzdžių įkandimai, nuodinga gebenė, nuodingas ąžuolas, nuodingasis šermukšnis, nedideli įpjovimai, įbrėžimai ar nudegimai, mažinti. Lidokainas vietiniam vartojimui taip pat vartojamas hemorojaus sukeltam diskomfortui tiesiojoje žarnoje gydyti.

Lidokaino intraderminis preparatas gali būti naudojamas atliekant nedideles medicinines procedūras, pavyzdžiui, venų punkciją ar periferinę intraveninę kaniuliaciją.

Lidokainas vietiniam naudojimui taip pat gali būti vartojamas šiame vaistų vadove nenurodytais tikslais.

Įspėjimai

Perdozavus nuskausminamųjų vaistų, per odą patekus per dideliam vaisto kiekiui, gali pasireikšti mirtinas šalutinis poveikis.

Nenaudokite didelio kiekio lidokaino vietiniam vartojimui ir neuždenkite gydomų odos plotų tvarsčiu ar plastikine plėvele be gydytojo patarimo.

Panaudotus ir nepanaudotus lidokaino odos pleistrus laikykite vaikams ar naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje. Odos pleistruose esantis lidokaino kiekis gali būti kenksmingas vaikui ar naminiam gyvūnui, kuris atsitiktinai prisisiurbia ar praryja pleistrą.

Prieš vartojant šį vaistą

Negalima vartoti lidokaino, jeigu esate alergiški bet kokio tipo nuskausminamiesiems vaistams.

Mirtinų perdozavimų pasitaikė, kai nuskausminamųjų vaistų buvo vartojama be gydytojo patarimo (pavyzdžiui, atliekant kosmetinę procedūrą, pavyzdžiui, plaukų šalinimą lazeriu). Tačiau perdozavimo atvejų pasitaikė ir moterims, gydytoms nuskausminamaisiais vaistais prieš atliekant mamografiją.

Žinokite, kad daugelis kosmetinių procedūrų atliekamos nedalyvaujant gydytojui.

Pasakykite gydytojui, jei kada nors turėjote:

  • kraujo ląstelių sutrikimu, vadinamu methemoglobinemija (Jums arba šeimos nariui);
  • kepenų liga; arba
  • jeigu vartojate vaistus nuo širdies ritmo.
  • Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba maitinate krūtimi.
  • Jei lidokainu tepate vietinio poveikio krūtinę, venkite vietų, kurios gali liestis su kūdikio burna.

Kaip naudoti lidokainą ?

Naudokite lidokainą tiksliai taip, kaip nurodyta etiketėje arba kaip nurodė gydytojas. Nenaudokite šio vaisto didesniais kiekiais nei rekomenduojama.

Netinkamas lidokaino vietinio naudojimo vartojimas gali sukelti mirtį.

Lidokainas vietiniam vartojimui būna įvairių formų (gelio, purškalo, kremo, losjono, tepalo, skysčio, odos pleistro ir kitų).