Vaikų žaidimai: ką apie tai svarbu žinoti tėvams?

Žaidimas – dalykas rimtas, būtent taip būtų galima pasakyti apie vaikų žaidimus. Įdomiausia tai, jog daugelis žmonių yra linkę manyti, jog žaidimas – laisvam laikui praleisti skirtas užsiėmimas, kuris nėra labai svarbus. Vis dėlto, specialistai teigia, jog vaikų žaidimai yra toks pats rimtas ir svarbus dalykas, kaip ir sportas, mityba ar netgi mokymasis, kad ir pavyzdžiui konstruktoriaus konstravimas. Būtent dėl šios priežasties apie vaikų žaidimus visi tėvai turėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Kokie jie? Apie tai kalbėsime jau netrukus.

Žaislai vaidina ypač vaidmenį

Žaislai vaiko gyvenime vaidina ypač svarbų vaidmenį, todėl vis tėveliai turėtų kruopščiai įvertinti, kuo žaidžia jų vaikai. Peržvelkite vaiko žaislų kraitelį ir atsakykite sau į šiuos klausimus: ko jie moko jūsų vaiką? Ar žaislais yra kokybiški, saugūs žaisti? Kokius įgūdžius vaikas gali lavinti žaisdamas žaislais? Jei bent vienas atsakymas į šiuos klausimus kelia abejones, verta atidžiai peržiūrėti žaislų krepšelio turinį ir atsisakyti to, kas nėra naudinga jūsų atžalai ar netgi kelia pavojų.

Netrukdykite

Ko gero, daugeliui yra puikiai pažįstama situacija – vaikas žaidžia, o jūs pertraukite, liepiate baigti žaidimą, kadangi, jūsų nuomone, atėjo metas kitų darbų atlikimui. Vis dėlto, svarbu pabrėžti, jog toks elgesys yra viena svarbiausių tėvų daromų klaidų. Na, o ką apie tai sako specialistai? Pastarieji laikosi kitokios nuomonės: jei jau vaikas žaidžia, tai leiskite jam tai daryti, kiek jis pats to panorės arba bent jau netraukite žaidimo linksmybių įkarštyje. Visiems puikiai žinoma, kad būtent žaidimas lavina kūrybiškumą, vaizduotę, tad neatimkite iš vaiko šios galimybės.

Prisijunkite prie žaidimo

Turite laisvą minutę? Šaunu, tuomet tiesiog belieka tik žengti į vaiko kambarį ir prisijungti prie žaidimo. Specialistai tvirtina, jog tėvų ir vaikų žaidimas stiprina tarpusavio ryšį, dovanoja kur kas daugiau gerų emocijų nei bet kuri kita veikla, leidžia geriau suprasti vieniems kitus. Kodėl nepasinaudojus šiais privalumais?

Renkame dėlionę kitiems: į ką atsižvelgti?

Ieškote dovanų? Tokiu atveju beliks tik išvardinti labai ilgą sąrašą gaminių, kurie yra tinkami dovanoti. Į šį sąrašą nusipelno būti įtrauktos ir dėlionės – šis gaminys turi daug puikių privalumų, tačiau tam, kad neprašautumėte pro šalį, labai svarbu žinoti, į ką reikia atsižvelgti. Taigi, kokie svarbiausi veiksniai, kurie turėtų lemti jūsų pasirinkimą? Su jais susipažinsite, jei šį tekstą perskaitysite iki pabaigos.

Bene vienas svarbiausių dalykų, į kurį verta atsižvelgti tuo atveju, jei renkate dovanų dėlionę, yra žmogaus, kuriam ir bus skirta dovana, amžius. Nesunku pastebėti, jog dėlionės, kurios skirtos 4 – 6 metų vaikams, gerokai skiriasi nuo tų, kurios yra skirtos paaugliams ar suaugusiems. Taigi, viskas, ką turite padaryti pirmiausia, tai – identifikuoti žmogaus, kuriam ir bus skirta dėlionė, amžių.

Kiek dalių sudarys dėlionę?

Dar vienas dalykas, kurį verta apgalvoti iš anksto tuo atveju, jei renkate dėlionę, yra ją sudarančių dalių skaičius. Kaip žinia, šiuo metu prekyboje galime rasti dėlionių, kurios yra sudarytos iš pačių įvairiausių skaičių detalių: galite rasti dėlionių, kurias sudaro keliolika, kelios dešimtys, keli šimtai ar net keli tūkstančiai detalių. Ir net jei neturite menkiausio supratimo apie tai, kiek dalių turėtų sudaryti dėlionę, o patys užduoti šio klausimo nenorite, tokiu atveju vis tiek yra puiki žinia – egzistuoja net 2 būdai, kaip sužinoti, kuris variantas yra geriausias. Pirmasis – atsižvelkite į žmogaus, kuriam ir bus skirta dėlionė, amžių – kuo vaikas vyresnis, tuo labiau verta pirkti dėlionę, kurią sudaro daugybė. Kitas akcentas- užduokite sau klausimą: ar žmogus, kuriam dovanosite dėlionę yra kruopštus? Jei taip, tokiu atveju idealiai tiks dėlionė, kurią sudaro daugybė detalių.

Pomėgiai

Na, o baigiant tekstą belieka tik pridurti, jog neverta pamiršti ir pomėgių. Ką mėgsta – mogus, kuriam bus skirta ši dovana? Gal tai yra žirgai? O gal raudonos aguonos? Rinkitės tokią dėlionę, kurioje būtų pavaizduota tai, kas tikrai nudžiugintų dovanos gavėją.