Rožių vanduo – kokiomis savybėmis jis pasižymi

Jau nuo seno rožių vanduo buvo ir iki šiol tebėra viena iš universaliausių natūralių grožio puoselėjimui puikiai tinkančių priemonių. Šio vandens aromatas yra tiesiog užburiantis – natūralus, švelnus, saldus, spalvingas ir pakeliantis nuotaiką.

Kaip šis gėlių vanduo gali būti panaudojamas?

Rožių vanduo

Aromaterapijoje, rožės yra siejamos su širdimi, emocijomis (ypač meile ir atlaidumu) ir odos priežiūra (ypač tuomet, kai oda paveikta natūralaus senėjimo procesų).

Taigi, turbūt nieko nestebina, kad rožių vanduo yra puikus natūralus odos toneris, labai puikiai tinkantis brandžiai odai. Tačiau šių gėlių vanduo taip pat gali būti pritaikomas ir odai, kurią veikia didelis ir varginantis karštis. Tiek vienu, tiek ir kitu atveju pakanka vos kelis kartus per dieną užpurkšti jį ant savo odos.

Kadangi rožės pasižymi ir šaldomuoju efektu, šie hidrolatai gali būti idealus pasirinkimas ir tiems žmonėms, kurie kenčia nuo įvairių odos paraudimų ir panašių problemų. Toks šaldomasis poveikis taip pat turi teigiamos įtakos ir mūsų emocinei būsenai. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas yra labai aktyvus, nenustygsta vietoje ir vis dažniau jūsų neklauso, rožių vanduo gali pagelbėti subalansuojant jo emocijas ir tokiu būdu jį nuraminant.

Kaip žinia, hidrolatai iš augalų yra išgaunami distiliavimo garais būdu (rožių vandens išgavimo atveju, naudojami rožių žiedlapiai). Taigi, gėlių vandenį sudaro iš gėlių išgauta esencija. Labai svarbu, kad juose pH lygis būtų tarp 4 ir 6.

Tai reiškia, kad iš gėlių išgaunamame vandenyje yra labai didelė natūralių ir naudingų medžiagų koncentracija, kuri turi stulbinantį poveikį mūsų odai. Jų dėka galima lengvai apsaugoti savo odą nuo įvairių bakterijų ir grybelių bei subalansuoti odos ląstelių atsinaujinimo procesus, tokiu būdu atjauninant odą ir suteikiant jai sveiką žvilgesį.

Svarbu pažymėti, kad rožių vandenyje nėra jokių konservantų ir alkoholio priemaišų. Todėl galite būti tikri, kad šis gėlių vanduo nesukels neigiamos reakcijos ir suteiks kaip įmanoma daugiau naudingų medžiagų jūsų odai. Ypač karštuoju metų laiku, tai gali tapti nepamainoma kasdiene priemone, kuri atgaivina, suteikia energijos ir pakelia nuotaiką.