Ar skrandžio mažinimo operacija padės numesti nereikalingus kilogramus?

Ar skrandžio mažinimo operacija padės numesti nereikalingus kilogramus?

Turbūt daugelis mūsų yra bent kartą pagalvojęs, kaip būtų lengva mesti svorį, jeigu apetitas būtų mažesnis. Na, šiuolaikinė medicina siūlo tokią išeitį. Tiesa, ne kiekvienam, o tik tiems, kurie turi daug viršsvorio ir jiems per sudėtinga užsiimti aktyvia fizine veikla, jog numestų svorį patys. Visi kiti – marš į sportą salę, ši operacija tikrai ne jums.

Skrandžio mažinimo operacija padeda antsvorio turintiems žmonėms nesijausti visada alkaniems, todėl jie gali mažiau valgyti ir po truputį mesti kilogramus. Visgi reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ne visada skrandžio mažinimo operacija padeda suplonėti. Tai priklauso ne tik nuo skrandžio, bet ir valios. Jeigu bus nekeičiami mitybos įpročiai, tuomet savaime suprantama, kad greitu metu nebus pasiektas rezultatas. Gali būti, jog išvis nepavyks pasiekti rezultato. Labai svarbu, jog skrandžio mažinimo operacija būtų atliekama tik tiems, kurie smarkiai motyvuoti laikytis dietos ir mesti svorį, priešingu atveju naudos nedaug.

Kodėl rekomenduojama laikytis dietos prieš operaciją?

Deja, bet ne kiekvienas žmogus pasižymi valios turėjimu. Kai kurie yra per mažai motyvuoti, jog siektų užsibrėžtų tikslų. Dėl to labai svarbu sužinoti, ar esate tinkamas kandidatas ir galėsite po operacijos numesti svorį didelių pastangų pagalba. Jeigu po skrandžio mažinimo operacijos pacientas nepaiso nurodymų, tuomet nereikia stebėtis tuo, jog galiausiai jam tenka susidurti su labai nemaloniomis išvadomis – operacija buvo atlikta be reikalo.

Skrandžio mažinimas ir apetitas

Skrandžio mažinimas padeda sumažinti apetitą, todėl pacientams yra kur lengviau mesti svorį. Bet tai nereiškia, jog nereikės įdėti jokių pastangų. Jeigu nenorite, jog pinigai būtų išmesti į balą, o sveikata pastatyta į pavojų be reikalo, prieš operaciją būtinai laikykitės gydytojo nurodymų ir pasistenkite paisyti nurodytos dietos. Jeigu matote, kad sudėtinga jos laikytis, galbūt dar ne laikas operacijai? Gal šiek tiek turite padirbėti su savimi, kad galėtumėte pradėti leistis į šią kelionę? Deja, bet ne kiekvienas turi pakankamai valios, kad atsikratytų papildomų kilogramų. Kai kuriems net ir ši operacija nepadeda.

Daugiau informacijos rasite – www.gastroklinika.lt