Vaikų gimtadienio organizavimas

Vaikų gimtadienio organizavimas

Ar pamenate kiek džiaugsmo vaikystėje jums suteikdavo gimtadienio vakarėliai Gimtadienio dovanos, galybės draugų, saldumynų, žaidimų, juoko – visa tai ir dar daugiau guldavo ant tėvų pečių. Nustebtumėte sužinoję, kiek net ir pačių smulkiausių detalių reikia suplanuoti bei apgalvoti, norint surengti gimtadienio vakarėlį. Taigi,  jei nenorite, jog vaikų gimtadienio organizavimas taptų varginančia pareiga, o virstų malonia patirtimi, pateiksime keletą patarimų, kaip tai įgyvendinti.

Išrinkite datą ir laiką

Vaikų gimtadienio organizavimas prasideda būtent nuo to. Jei šiais metais jūsų vaiko gimtadienis savaitgalį, jums pasisekė, jei ne, išrinkite datą artimiausią jūsų vaiko gimimo dienai. Žinoma, šventę galite rengti ir darbo dienomis, tačiau nepamirškite, jog  vaikai po mokyklos ar darželio gali būti pavargę, o gimtadienio vaišės pačios neatsidurs ant stalo. Taip pat, nuspręskite kelintą valandą kviesite svečius, jei vaikams iki septynerių metų, rekomenduojama šventę pradėti 12-16h.

Nustatykite biudžetą

Finansinius reikalus aptarkite su savo antrąja puse ir įsitikinkite, jog nustatyta pinigų suma yra priimtina abiems partneriams. Nepamirškite laikytis nustatyto biudžeto, atminkite, jog kūrybiškumas nieko nekainuoja. Taip pat, atkreipkite dėmesį, jog gimtadienio žaidimai, jų prizai bei gimtadienio dovanos gali pareikalauti didesnių išlaidų nei tikėjotės, tad viską apgalvokite iš anksto.

Išrinkite vietą

Jei norite išvengti papildomų išlaidų – vakarėlį organizuokite savo namuose. Jūsų gamintos gimtadienio vaišės, pažįstama erdvė, kurioje svečiai jausis jaukiai – tai sukurs malonią atmosferą. Jei nuspręsite užsakyti restoraną,- nepersistenkite. Atminkite, jog vaikai nevertina odinių baldų ar krištolinių sietynų, jiems svarbiausios gimtadienio dovanos, gerai praleistas laikas su draugais.

Rekomenduojama rinktis restoranus su vaikų zonomis, kuriose vyksta gimtadienio žaidimai. Taip būsite tikri, jog veiklos vakarėlio metu tikrai netruks.

Gimtadienio vaišės

Gimtadienio vaišės – vienas pagrindinių vakarėlio akcentų. Įsitikinkite, jog jūsų išrinkti patiekalai yra priimtini vaikams. Jei vakarėlyje dalyvaus ir suaugusieji – jų gimtadienio vaišės gali skirtis nuo vaikų.

Sudarykite svečių sąrašą

Žinodami, kiek vaikų bei jų tėvelių atvyks, galėsite suplanuoti, kiek kainuos gimtadienio vaišės ar smulkios dovanėlės. Visa tai padės nenukrypti nuo nustatyto šventės biudžeto.

Išrinkite vakarėlio temą

Tam, kad vaikų gimtadienio organizavimas atneštų džiaugsmo ne tik jums, bet ir šventės dalyviams – surenkite teminį vakarėlį! Pagalvokite apie jūsų vaiko mėgiamus personažus, hobį ar talentą. Nebijokite paklausti savo vaiko, į ką jis norėtų persikūnyti savo šventės metu, taip ne tik papuošite vakarėlį, bet ir pagyvinsite atmosferą. Jei rengiate teminį vakarėlį, pasistenkite, jog gimtadienio vaišės bei gimtadienio žaidimai atspindėtų jūsų pasirinktą temą.

Išsiųskite kvietimus

Tai padaryti rekomenduojama bent kelias savaites prieš šventę, ypač jei rengiate teminį vakarėlį. Jei atėjus laikui kvietimai dar nėra paruošti, paskambinkite ir įspėkite svečius apie organizuojamą gimtadienio šventę.

Pasirūpinkite fotografu

Jie nenorite išlaidauti, galite paprašyti vieno iš šeimos narių, jog jis įamžintų šventės akimirkas. Žinoma, šis žmogus turi būti įspėtas iš anksto.

Suplanuokite vakarėlio programą

Nė vienas vaikų gimtadienio organizavimas negali apsieiti be vakaro programos. Labai svarbu žinoti, kas po ko vyks, kada bus įteikiamos gimtadienio dovanos, atiekiamos gimtadienio vaišės ir kita.

Pati paprasčiausia vakarėlio programa gali atrodyti taip:

  • atvykimas
  • sveikinamasis žodis
  • užkandžiai
  • gimtadienio žaidimai
  • talentų šou
  • gimtadienio daina
  • žvakučių pūtimas
  • dovanėlės svečiams

Nepamirškite, jog gimtadienio žaidimai yra pagrindinė veikla vakarėlio metu, tad apgalvokite juos iš anksto. Gimtadienio dovanos – ne išimtis.

Gimtadienio dovanos

Nepalikite to paskutinei akimirkai. Galvodami, ką padovanoti savo vaikui dovanų, prisiminkite jo pomėgius. O galbūt naujas pomėgis gali tapti puikia dovana? Atminkite, jog vaikams gimtadienio dovanos yra pagrindinis akcentas, tad jas planuoti pradėkite iš anksto.

Gimtadienio žaidimai ir prizai

Kiekviename vaiko gimtadienio vakarėlyje privalo būti įtraukti gimtadienio žaidimai, na o prizai tai pavers dar didesne staigmena mažiesiems. Taigi, jei bus organizuojami gimtadienio žaidimai, pasirūpinkite, jog turėtumėte ką įteikti tiek nugalėtojams, tiek dalyvavusiems, taip visi vaikai bus laimingi ir aktyviai dalyvaus organizuojamoje veikloje. Norėdami sutaupyti, būkite kūrybingi, įdomiai pateiktos gimtadienio vaišės gali būti puikus prizas svečiams. Populiariausi gimtadienio žaidimai: limbo, vaivorykštė, muzikos kėdė.

Galiausiai, paskutinis patarimas – pasilinksminkite! Jūsų vaiko gimtadienis yra ypatinga diena, tad pamirškite visus rūpesčius ir tiesiog smagiai praleiskite laiką. Gimtadienio dovanos gali suteikti daug džiaugsmo, tačiau gera nuotaika yra pats svarbiausias vakarėlio akcentas.