Ką reikėtų žinoti skrendant su vaiku?

Ką reikėtų žinoti skrendant su vaiku?

Ką reikėtų žinoti skrendant su vaiku?

Kaip planuoti kelionę su mažaisiais? Kaip pasirūpinti jų saugumu ir sveikata kelionės metu? Kokios yra bilietų įsigyjimo galimybės? Ką reikia žinoti, į kelionę su vaiku vykstant tik vienam iš tėvų, lydintiems asmenims, ar įtėviams/globėjams? Kas yra reikalinga pasiimti į kelionę ir lėktuvo saloną? Ir kaip vaiką paruošti skrydžiui ir kuom jį užimti skrydžio metu? Straipsnyje atsakysime į šiuos klausimus. Norite vykti atostogų užsienin kartu su vaikais? Dažnam jau vien pati kelionė gali kelti stresą, o kelionė su vaiku jį gali tik padidinti. Tačiau, atostogos svetur kartu su visa šeima gali būti naudinga ir jums ir jūsų vaikams, tik ką reikėtų žinoti prieš norint kartu su vaiku (asmeniu, jaunesniu nei 18 metų) vykti į kelionę lėktuvu? Žemiau yra pateikiami patarimai ką reikėtų žinoti ir kuom reikėtų pasirūpinti leidžiantis į kelionę su vaiku.

Amžius

Oficialių draudimų skraidintis vaikus iki tam tikro amžiaus nėra. Aviakompanijos leidžia skristi kartu su ką tik gimusiais vaikais, tačiau, pediatrai nerekomenduoja į keliones lėktuvu imtis kūdikius iki 6 mėnesių. Iki tokio amžiaus, mažųjų klausos organai dar sunkiai gali prisitaikyti prie oro slėgio kitimų.

Kai kurios aviakompanijos, vaikams iki 2 metų taiko dideles nuolaidas, tačiau, vaikui iki tokio amžiaus atskira vieta lėktuve nėra skiriama. Skrydžio metu jis turi būti laikomas ant kelių. Vyresniems, nei 2 metų vaikams reikia pirkti bilietą, kuriam, priklausomai nuo jūsų pasirinktų oro linijų, gali būti taikoma nuolaida, ir vaikas gauną atskirą sedėjimo vietą. Jūs galite, savo vaikui nesulaukusiam 2 metų, nupirkti atskirą sedėjimo vietą lėktuve, tačiau tai jums kainuos visą bilieto kainą. Jei vaikui, kelionės metu sukanka 2 metai, perkant bilietą aviakompanijos jį jau laiko 2 metų vaiku.

Ką pakuotis/dokumentai

Bagažo pakavimas į kelionę vykstant kartu su mažais vaikais reikalauja daugiau dėmesio, nei keliaujant vienam, ar su kitu suaugusiu asmeniu.

 • Skrendant kartu su vaiku, nepriklausomai nuo jo amžiaus, privaloma yra turėti jo pasą, ar asmens tapatybės kortelę.
 • Jei su vaiku skrenda tik vienas iš tėvų, ar jį skraidina lydintis asmuo, priklausomai nuo šalies į kurią jūs skrendate (ar ji priklauso šengeno zonai ar ne) jums gali tekti turėti notaro patvirtintą kito tėvo, ar abiejų tėvų leidimą.
 • Vykstant į šalį, kurioje yra reikalingos vizos, jūs privalote gauti vizą ir savo vaikui, nepriklausomai nuo jo amžiaus.
 • Skrendant su įvaikintu vaiku, jūsų gali paprašyti pateikti įvaikinimo dokumentus.
 • Jei gabenatės vaikišką vežimėlį privalote jį priduoti į bagažo skyrių. Skrendant su vaiku iki 5 metų tai leidžiama padaryti nemokamai. Jei skrendate su kūdikiu iki pusės metų, jums leidžiama į lėktuvo salonę įsinešti nešyne. Vykstant su vyresniais vaikais, ar nupirkus atskirą bilietą vaikui iki 2 metų, leidžiama įsinešti autokėdutę.
Kelionė lėktuvu su vaikais

Kelionė lėktuvu su vaikais

Tai įprasta, kad vaikai, ypatingai mažieji, greitai išsipurvina. Turėkite pasiemę valymo priemonių vaiko drabužiams, kad netektų pakuotis daug atsarginių drabužėlių, ar naudotis brangiomis skalbimo paslaugomis viešbutyje.

Skrendant su vaikais iki 4 metų, yra leidžiama į lėtuvo saloną įsinešti tiek skysčių vaikui, kiek jam gali prireikti viso skrydžio metu. Tai gali būti pieno mišinukai, tyrelės, sultys, ar kiti jūsų vaikui patinkantys gėrimai. Tačiau, skysčiai, kuriuos norite įsinešti į lėktuvo saloną, apsaugos bus tikrinami. Juos gali duoti paragauti arba jums, arba jūsų vaikui. Norėdami to išvengti, galite norimų skysčių įsigyti praėjė apsaugą, arba jo įsigyti pačiam lėktuve, tačiau tai gali kainuoti brangiau.

Taip pat galima, ir yra patartina, įsipakuoti vaikui įprastų užkandžių. Taip ir užimsite vaiką skrydžio metu, ir sutaupysite nepirkdami lėktuve siūlomo maisto.

Į rankinį bagažą nesipakuokite įtartinai atrodančių vaikiškų žaislų, kad kaip žaisilinių šautuvų. Tai tik sukels nereikalingą sumaištį – žaislas gali būti atimtas, ir vaikas gali būti suerzintas.

Pasirūpinkite vaiko patogumu ir atvykus į kelionės tikslą. Net ir po skrydžio vaikas gali jausti įtampą būdamas jam neįprastoje aplinkoje, tad gali būti pravartu, bagaže turint užtektinai vietos, įsipakuoti ir jam įprastų daiktų, kuriais galėtumėte viešbučio, ar kitos vietos, kurioje apsistosite, kambario aplinką jam padaryti labiau pažystama. Tai gali būti lemputė stovinti vaiko kambaryje, jo mėgstami žaisliukai, knyga, paklodė, ar kiti daiktai.

Saugumas ir sveikata

Jūsų elgesys atostogų metu yra labai svarbus tam, kaip jausis jūsų vaikas. Jei, dėl įvairių kelionės problem, stresuosite ir nervinsitės jūs, tai atsilieps ir jūsų vaikui ir jis taip pat jaus įtampą ir stresą.

Dėl krintančio oro slėgio sukeliamų nepatogumų lėktuvui kylant ar leidžiantis, patartina duoti vaikui buteliuką, čiulptuką, ar ką nors kramtyti, kad šiam neužspaustu ausų ir neprasidėtų jų skausmai.

Vykdami į kelionę kartu su mažamečiu vaiku skirkite daugiau dėmesio pakuodamiesi pirmosios pagalbos krepšelį. Jei jūsų vaikas vyksta į kelionę lėktuvu, ar iš vis į kitą šalį, pirmą kartą, dėl neįprasto maisto, ar oro slėgio kitimo jam gali kilti nepatogumų. Būtinai įsipakuokite atitinkamų vaistų (nuo virškinimo sutrikimų, skausmo, kosulio, temperatūros ir t.t.), kad svetimoje šalyje nereikėtų ieškotis medicininės pagalbos. Pravartu būtu vaistus, kuriuos leidžiama įsinešti į lėktuvo saloną, turėti įsipakavus į rankinį bagažą, jei sveikatos problemos vaikui kiltu skrydžio metu. Vaikus, kurie serga virusinėmis oru lašeliniu būdu perduodamos ligomis, viduriavimu, tuberkulioze, yra apsinuodyje, ar turi kitų rimtų sveikatos problem yra nepatartina imtis į keliones lėktuvu. Būtinai pasidomėkite, ar vykstant į jūsų išsirinktą šalį nėra reikalingi specialūs skiepai. Galbūt jūsų vaiko amžiuje reikalaujami skiepai gali būti negalimi.

Vaiko paruošimas skrydžiui

Jeigu yra galimybė, skrydi rikitės patogiu laiku, kad nereikėtų išvykinėti pernelyg anksti ryte, ar labai vėlai vakare.

 • Kad vaikui netektų patirti daug nepatogumų ir streso, parankiausia, jei tai įmanoma, būtu keliauti tiesioginiais skrydžiais. Jei tenka skristi su persėdimu, pasistenkite, kad tarp skrydžių turėtumėte užtektinai laiko, jums netektų skubėti, ir nusileidus vaikus turėtų progą pajudėti.
 • Norėdami padėti vaikui pajausti didesnį kėlionės džiaugsmą, galite jam leisti savo kuprinę susikrauti pačiam.
 • Kad vaikas lėktuve jaustūsi patogiai aprenkite jį tinkamais drabužiais. Geriausiai tiktų aprengimais sluoksniais, kad reikalui esant, lengvai galėtumėte jam nuimti, ar apvilkti viršutinį drabužį.
 • Prieš pat skrydį yra nepatartina duoti vaikui sunkaus, riebaus maisto. Ypatingai mažų vaikų skrandis gali per jautriai į jį sureguoti ir skrydžio metu vaikas gali pasijusti negerai.
 • Į oro uostą atvykite likus užtektinai laiko iki skrydžio, kad su vaiku netektu skubėti ir taip sukelti jam streso.
 • Priklausomai nuo jūsų pasirinktų oro linijų, vykstant su vaiku, jums gali būti suteikta pirmenybė prie registracijos langelio, ar laipintis į lėktuvą.
 • Nepamirškite prieš skrydį, jei reikia, pakeisti savo vaikui vystyklų.

Kad vaikas suprastu ir nepasimestu oro uosto aplinkoje ir apsaugoje, prieš vykstant į kelionę papasakokite jam apie procedūras, kurias reikės praeiti oro uoste iki įlipant į lėktuvą ir kaip jam derėtų elgtis skrydžio metu. Būkite tikri, kad tarp jūsų ir vaiko yra bendras supratimas apie jam galiojančias taisykles.

Užimtumas skrydžio metu

Skrydžio metu mažas vaikas gali jausti įtampą. Raskite būdu, kaip nuraminti ir užimti savo vaiką. Jei jūsų pasirinktos oro linijos leidžia pirkti tikslias sėdimas vietas, dėl savo ir vaiko patogumo, pasistenkite išsirinkti vietas, kurios būtų patogios. Galbūt vaikui bus įdomiau sedėti vietoje prie lango, o gal jūs iš anksto žinote, kad jam gali dažnai tekti naudotis lėktuvo tualetu, todėl, vietos prie praėjimo jums gali būti patogesnės. Jei skrendate su keliais vaikais, gerai apgalvokite, ar geriau juos yra sodinti vieną šalia kito, ar pačiam/patiems atsisėsti tarp jų. Vykstant į tolimą kelionę, ypatingai skredant per naktį, gali būti pravartu turėti priemonių, kurios padėtų vaikui užmigti. Tai ne tik pagelbės vaikui lengviau pergyventi ilgą skrydį ir neprarasti laiko nuovos, bet ir jums ir bendrakeleiviams leis pasimėgauti ramesniu skrydžiu.

Kad vaikas, skrydžio metu, nuobodžiaudamas nepradėtų kelti erzelio, galite pasirūpinti, kad lėktuve jis turėtų kėlionei tinkamų žaidimui, kuriais galėtų užsiimti. Pasistenkite pasiimti žaislus, kurie vaikui nebūtu atsibodę, ar neįdomūs.
Skrendant su keliais vaikais, geriausiai būtu pasirūpinti, kad abu gautų vienodus daiktus, kad nekiltu peštynės. Pasiimkite žaidimų, kuriuos galėtų žaisti visi vaikai, ar visa šeima bendrai.

Jei į jūsų skrydžio metu yra duodamas maitinimas, pasidomėkite ar yra specialūs pasiūlymai mažiesiems keleiviams. Kai kurios oro linijos pasirūpina, kad šie gautų labiau jiems priderinto maisto ir galbūt, kartu su juo duoda ir žaisliukų. Tai padės jums užimti vaiką jam įdomia veikla.

Lėktuvui pakilus į tinkamą aukštį galima leisti vaikui vaikščioti po saloną, tačiau prižiūrėkite, kad šis netrukdytų kitiems keleiviams ar lėktuvo palydovėms. Tačiau joms paprašius, vaikus būtina grąžinti atgal į sėdimąją poziciją ir prisegti saugos diržais.
Skrendant ilgus atstumus prižiūrėkite, kad lėktuve vaikas bent kiek judėtų.