Turinys:
Kodėl savo namuose vis dar naudojame neekologišką buitinę chemiją?
Tikriausiai kiekvienas iš mūsų vienaip ar kitaip susidūrėme su informacija apie įprastų ploviklių keliamus pavojus – žurnaluose, mėgstamuose portaluose, socialiniuose tinkluose, tinklaraščiuose. Tačiau tik nedaugelis tikrai pagalvoja apie šią problemą.
Bet problema tikrai egzistuoja
Jei mano ploviklis puikiai plauna, kam jį keisti?
Štai ką turime žinoti apie buitine chemiją:
- joje yra daug kenksmingų medžiagų;
- kuo didesnis kenksmingų medžiagų kiekis sudėtyje, tuo sunkiau juos nuplauti;
- tai reiškia, kad dauguma šių kenksmingų komponentų patenka į mūsų kūną;
- kurie gali sukelti rimtų mūsų sveikatos sutrikimų – apsinuodijimų, alergijų, uždegimų ir t.t.
Kaip dažnai susiduriame su buitine chemija?
Taip, visą laiką! Plauname indus, valome vonią, valome grindis ir langus, išplauname skalbinius. Taigi, lašas po lašo nuodydami savo kūną kenksmingais kiekvieno mūsų pagalbininko komponentais. Nukenčiame ne tik mes, bet ir visi mūsų šeimos nariai – nuo mažų vaikų iki suaugusiųjų.
Įprotis yra antra prigimtis. Kai kuriems žmonėms tikrai sunku atlikti net tokius nedidelius pakeitimus, kaip namų valymo priemones pakeisti saugesnėmis ir ekologiškesnėmis. Esame įpratę užeiti į savitarnos parduotuvę, užsukti į pažįstamas lentynas ir pasiimti seniai patikrintą produktą su mėgstamu kvapu. Tiesą sakant, mes tiesiog nematome rimtos priežasties ką nors keisti.
Pažiūrėkime, kas slypi pakuotėse, prie kurių esame įpratę.
- Konservantai. Konservantai yra gana miglotas apibrėžimas, kuris gali būti bet kas, kas jums patinka. Konservantai yra skirti naikinti bakterijas, geras ar blogas. Šiose medžiagose nėra nieko naudingo – jos gali būti kancerogeninės, tai yra nuodyti mūsų organizmą, sukelti alergiją, gali sukelti rimtų odos ligų, sutrikdyti vidaus organų darbą ir dar daugiau.
- Aromatiniai priedai. Sintetiniai skoniai ir kvapai taip pat gali būti itin kenksmingi mūsų organizmui. Kai kurie iš jų yra toksiški ir gali sukelti apsinuodijimą, kiti netinka žmonėms, linkusiems į alergiją ir turintiems bet kokias odos ligas. Be to, aromatiniai priedai gali neigiamai paveikti vidaus organus – tarkim jūsų mėgstamiausias apelsinų, mėtų ar ramunėlių kvapas!
- Heksilcinamaldehidas yra galimas alergenas. Limonenas yra labai pavojingas alergenas, galintis sukelti astmą, kaulų ligas ir leukemiją, kvėpavimo sutrikimus, odos ligas ir dar daugiau.
Taigi ką mes turime?
Nė viena iš indų ploviklio sudedamųjų dalių nėra saugi žmonėms. Su tokiu asistentu geriau nerizikuoti plauti indus be pirštinių – ypač jei turite probleminę ir jautrią rankų odą. Priemonė gali sukelti daugybę organizmo sutrikimų, o, kas liūdniausia, jo sudėtyje esančios kenksmingos medžiagos yra prastai nuplaunamos, o tai reiškia, kad jos patenka į kiekvieno šeimos nario maistą. Be kita ko, šio produkto cheminės sudedamosios dalys patenka į vandenį, o po to į aplinką, kur taip pat daro didelę žalą.
Yra alternatyva!
Laimei, dabar rinkoje yra labai daug saugių ir aplinkai nekenksmingų buitinių necheminių prekių, kuriose kiekvienas ras sau patinkančią ir piniginę atitinkančią prekę.
Kalbant apie indų ploviklius, garstyčių milteliai ar paprasta soda gali tapti paprasčiausiais kiekvienos šeimininkės pagalbininkais, juos naudojo ir mūsų mamos bei močiutės – puikiai susidoroja su nešvariais indais, bet kokia temperatūra ir taupo šeimos biudžetą.
Jei vis dar mėgstate klasikinius gaminius, išbandykite ekologiškas namų valymo ir skalbimo priemones, kurios netoksiškos ir draugiškos aplinkai.
Skirtingai nei populiari buitinė chemija, šie gaminiai nekenkia šeimos sveikatai, yra saugūs aplinkai ir tuo pačiu puikiai susidoroja su visomis užduotimis.
www.greenwhale.eu gaminių sudėtis ir pakuotė visada bus draugiška aplinkai ir augalinės kilmės.
- Parduotuvėje galite rasti tirpias valymo tabletes, kurios mažina plastiko naudojimą, nes valiklį pasidarysite butelyje su purškikliu, kurį jau turite.
- Paprastai, greenwhale.eu valymo ir skalbimo priemonėse yra naudingų ekstraktų, o natūralūs eteriniai aliejai naudojami kaip kvapiosios medžiagos.
Taigi, alternatyva buitinei chemijai tikrai yra. Tad pasirinkimas yra jūsų!