Kada vaikas turėtų kreiptis į terapeutą?

Ekspertai teigia, kad psichoterapeutas gali būti naudingas vaikams streso metu. Daugelis vaikų ir paauglių patiria emocinius sutrikimus. Stresą gali jausti iš mokyklos, sielvarto ar juntamo išorinio spaudimo, yra tikrai daug priežasčių, kodėl vaikai gali patirti pakilimus ir nuosmukius. Tarkime ,,COVID-19″ pandemija, paveikė paauglių psichinę sveikatą. Bet tuomet gali iškilti klausimas, kaip žinoti, kad vaikui yra reikalinga psichologo pagalba?

Visi vaikingai yra skirtingi, todėl jie skirtingai gali susidoroti su stresu. Vieni vaikai gali turėti didesnį atsparumo lygį, o kiti gali būti atsargesni.

Ženklai rodantys, kad jūsų vaikui reikia kreiptis į terapeutą

Visiems tėvams yra svarbu žinoti ir pastebėti požymius, kada vaikui yra reikalingi psichikos sveikatos specialisto pagalba, kad jis galėtų susidoroti su savo problemomis. Kalbėjimas su ekspertais gali jiems padėti.

Vaikas nuolatos ieško informacijos

Nuolatinis informacijos ieškojimas socialiniuose tinkluose arba naujienų portaluose yra pagrindinis nerimo rodiklis. Gydytojai gali padėti atskleisti vaikų nežinojimo baimę ir padės atsispirti norui ieškoti informacijos bei paaiškins, kad ne visada yra gerai viską žinoti.

Miego pokyčiai

Jeigu nuolatos kinta miego pokyčiai, tuomet gali reikšti, kad vaikas jaučia nerimą arba yra prislėgtas. Vaikams gali būti sunku užmigti, kai jaučiasi prislėgti. Kai kurie vaikai dėl streso ir nerimo gali pradėti miegoti trumpiau, o kiti ilgiau. Labai svarbu įvertinti ką vaikas patiria, įgyvendinti galimas strategijas, kad būtų pagerinama jų psichologinė būsena.

Izoliacija namuose

Jeigu pastebėjote, kad jūsų vaikas daugiausiai praleidžia laiko savo kambaryje ir nesišneka su savo artimaisiais, draugais, tai ženklas, kad jiems yra reikalinga papildoma parama. Atkreipkite į tai, kiek jie laiko praleidžia savo kambaryje. Per ilgas laiko leidimas savo kambaryje gali sustiprinti depresiją.

Pasitraukimas iš mėgstamos veiklos

Tai gali būti vienas iš depresijos simptomų. Tokiu metu yra ypač nustatyti ar jūsų vaiko veiklos nesidomėjimas yra susijęs su nuotaika, o ne nuovargiu užsiimant tą veiklą. Tarkime vaikas mėgsta meną ir dalyvauja parodose, tačiau jis pervargo nuo meno ir juo nebenori užsiimti daugiau.