Kaip atšvęsti vaiko gimtadienį kelionėje?

Kaip atšvęsti vaiko gimtadienį kelionėje?

Vaiko gimtadienis kelionėje

Vaikystėje mano gimtadienius švęsdavo mamos pakviestos tetos ir dėdės, o mes linksmindavomės eilėraštukų deklamavimu susirinkusiems svečiams. Kai augo mano sūnus, kviesdavome draugus su panašaus amžiaus vaikais į namus arba į McDonald`e ar Maximoje esančias švenčių salytes, kur vaikus linksmindavo animaciniai herojai, veidukus nugrimuodavo meškiukais ir peteliškėmis. Nežinau kaip švęs savo gimtadienius mūsų anūkai, sunku prognozuoti ganėtinai tolimą ateitį, bet, jei norite šiandien kuo įdomiau ir tūriningiau atšvęsti vaiko gimtadienį, siūlau leistis į kelionę.

Kaip atšvęsti vaiko gimtadienį

Jei vaikas gimęs nuo gegužės iki spalio mėnesio, tai labai dėkingas laikas tokiam renginiui. Labai svarbu ir kiek vaikui sueina metų. Jaunesni nei plius – minus 7 metų vaikai greičiausiai pavargs kelionėje, na, o jau virš 12-13 metų, vargu ar benorės. Bet čia tik mano nuomonė, patirtis. Gal būt kitose šeimose amžiaus tarpsnis gali būti ir didesnis.

Kur keliauti su vaiku

Na, bet jei jau nusprendėme padovanoti vaikui gimtadieniui kelionę, tai vienareikšmiškai tai turėtų būti pramogų parkai. Nesvarbu ar vandens, ar atrakcionų, teminiai ar su gyvūnais. Tai turi būti pramogų parko aplankymas. Priklausomai kaip toli ir ilgai ketinama keliauti, gali būti ir keli parkai vienoje kelionėje. „Va čia tai gimtadienis“ – pasakys jūsų atžala.

Kelionių variantų labai daug. Siūlyčiau pradėti nuo paprastos ir trumpos kelionės, kurią pavadinčiau „Gimtadienis vandens atrakcionų parke „Livu“, Rygoje“. Šios kelionės didelis privalumas tas, kad nereikia labai toli važiuoti. Daugiausia, kiek galima pravažiuoti – tai 1000 km. Kai kuras toks brangus, tai labai svarbu.

Vandens pramogos vienos iš vaikų mėgstamiausių, todėl tikrai tūrėtų patikti. Parkas nėra senas, atrakcionai įdomūs, dar nepabodę. Pusdienis prabėgs kaip nieko. Gimtadienio vaišėms puikiausiai tiks žymusis Lido restoranas. Netoliese esančioje Jūrmaloje galima užsisakyti viešbutį, pavakaroti ir permiegoti. Kitą dieną, prieš iškeliaujant namolio, būtinai reikia pasivaikščioti po Rygos senamiestį, pakeliui dar galima aplankyti nuostabius Rundalės rūmus. Jie puikiai atrestauruoti ir tik šiek tiek reikia išsukti iš kelio ties Bauske. Taip pat ir Bauskėje galima aplankyti gynybinę pilį. Ji primins tą didingą Lietuvos istorijos laikotarpį, kada mūsų šalis kovojo su Livonijos ordinu, įsukūrusiu dabartinėje Latvijos teritorijoje. Na, jei kelionė suplanuota tik dviem dienom, tai laiko kaip ir nebėra, nes diena su pabaiga.

Jeigu galvojate apie ilgesnę kelionę, galima keliauti į vakarus nuo Rygos, aplankyti Kemerų nacionalinį parką, Tukumo miestą su holivudišku „Cinevilla“ miesteliu, Abavos upės regioninį parką, pavadintą „Kuržemės Šveicarija“, Sibilę su Gineso knygos rekordininku – Vyno kalnu, harmoningai sutvarkytą industrinį miestą Ventspilį, „Latviškąja Venecija“ pakrikštytą Kuldigos miestą. Tiesa sakant, Kuldiga nepakeliui link Ventspilio, bet čia jau keliautojų fantazijos reikalas kaip susidėlioti maršrutą. Iš Ventspilio galima būtų sukti atgal link Lietuvos, arba keliauti palei jūrą ir dar aplankyti Liepoją, Papės ežerą. Tada belieka per Klaipėdą pasukti į nacionalinę magistralę.

Kaip keliauti su vaiku

Klausimas kaip keliauti, ką pasikviesti į gimtadienį, ar dar reikia nupirkti ir dovaną, juk vaikai nori ne tik įspūdžių, bet kažką reikia parodyti draugams. Čia galima rinktis pagal šeimos tradicijas ir galimybes. Galima pakviesti į gimtadienį – kelionę močiutes ir senelius, jei jie linkę keliauti, kelis draugus, jei jie gali ir išleidžia tėvai, galima keliauti tik su artmiausia šeima. Jei nesigauna keliauti su visais artimais žmonėmis, galima, sugrįžus iš kelionės, pasikviesti visus lauktuvių vakarėliui su nuotraukų ir filmo peržiūra – tai tarsi gimtadienio pratęsimas. O ir dovanoms gauti tinkama proga. Kamera ir fotoaparatas privalomi tokios kelionės atributai.

Paskutinis klausimas kaip keliauti. Galima su savo arba pasiskolinta mašina. Į miniveną telpa net 7 asmenys. Tokioje kelionėje viskas keliautojų rankose – maršrutas, nakvynė, maistas, kelionės informacija. Galima išsinuomoti autobusiuką su vairuotoju, atkrenta darbas vairuotojui – dažniausiai tėčiui, jis irgi gali pasimėgauti vaizdais pro langą. Kelionės biudžetas, aišku, bus didesnis. Na ir galiausiai galima pasirinkti kelionių agentūros organizuojamą kelionę. Šiuo atveju daugiau papildomu sąlygų – turi patikti kelionė, daug maž sutapti su gimimo data. Ne visos kelionių agentūrų planuojamos kelionės įvyksta. Jei nesusirinks pakankamas žmonių skaičius – gimtadienio vakarėlis kelionėje gali „nuplaukti“. Taip pat svarbu ir kaina. Jei į kelionę norės važiuoti daugiau artimųjų ar draugų, tai visiems reikės ją nupirkti ar pasiūlyti nusipirkti.

Svarbiausia – idėja kelionėje atšvęsti gimtadienį yra puiki. Na, o kaip tą padaryti, pasitelkime savo fantaziją ir apskaičiuokime galimybes.

Kaip sakė žymusis Karlsonas, kuris gyvena ant stogo: „geriau viena žvakutė ir septyni tortai“.