Turinys:
Užduodame 5 klausimus psichologui ir miego tyrinėtojui iš Centrinio Gegensburgo Universiteto:
Kiek valandų rekomenduojama miegoti nakties metu?
Prof. Dr. Jurgen Zulley atsako: Statistiškai ideali miego trukmė yra 7 valandos +/- 2 valandos. Vieniems užtenka 5 valandų, o kitiems reikia net 10 valandų. Pastebėta, kad kuo žmonių amžius didesnis, tuo mažiau jiems reikia miego. Atlikome eksperimentą, kurio metu leidome žmonėms be jokių trukdymų miegoti tiek, kiek jiems norėjosi. Praėjus keturioms savaitėms paaiškėjo, kad visi eksperimento dalyviai miegojo vidutiniškai 7 valandas. Tai įrodo, kad 7 valandos miego yra optimali trukmė, natūralus ritmas mūsų kūnui.
Ar miegas prieš vidurnaktį yra sveikiausias?
Prof. Dr. Jurgen Zulley atsako: Miego mokslininkai tiki, kad biologinis miego vidurnaktis yra tarp 3 ir 4 valandos nakties. Miegas iki šio biologinio vidurnakčio yra pats svarbiausias, nes tada mes giliai miegame 4-5 valandas.
Kaip išvengti miego sutrikimų?
Prof. Dr. Jurgen Zulley atsako: Pagrindinės nemigos priežąstys yra stresas ir blogas miegas. Kad miegotumėte giliai, turite užbaigti savo darbus ir mažiausiai 30 min prieš miegą pailsėti. Pastovus užmigimo laikas, rami muzika, gera knyga, relaksacijos pratimai, prieblanda ir tyla teigiamai veikia miegą. Nepatartina lovoje dirbti ir žiūrėti televizoriaus.
Taip pat skaitykite: Kūdikių miego sutrikimai
Kodėl nepatartina valgyti sunkaus maisto prieš miegą?
Prof. Dr. Jurgen Zulley atsako: Kad būtų suvirškinta soti vakarienė, mūsų organizmui reikia labai daug pastangų. 4 valandas prieš miegą nagalima valgyti sunkaus maisto. Suvalgytas sunkus maistas vakare tampa lyg akmeniu skrandyje, dažnai prabudinėjama, sapnuojami blogi sapnai. Aš rekomenduoju lengvą šiltą maistą, pageidautina – anlgliavandeniai. Idealu šiltas pienas su medumi. Jame yra miegą skatinančios medžiagos triptofano.
Kaip vertinate dienos miegą?
Prof. Dr. Jurgen Zulley atsako: Puiku. Mes rekomenduojame nusnūsti apie 10 min dienos metu, tačiau ne ilgiau. Viena valanda miego dienos metu neigiamai veikia nakties miegą. Išskirtinais atvejais, kai norite naktį būti budriais, pamiegokite dieną, tuomet naktį ilgiau neužmigsite.
Interviu su prof. Dr. Jürgen Zulley, Regensburgo miego medicinos centro psichologu, kelių knygų apie miegą autoriumi.