Visiems yra žinoma, kad psichologas gali padėti suaugusiajam. Bet kartais pamirštama, kad psichologas lygiai taip pat gali padėti ir vaikui, ir net jo tėvams. Įprasta manyti, kad vaikai gyvena be rūpesčių, o jų problemos yra, na, vaikiškos, todėl į jas rimtai žiūrėti nėra tikslo. Tai – labai klaidingas ir vaiko brendimo atžvilgiu pavojingas tėvų požiūris.
Vaikai ir paaugliai gali susidurti su problemomis, kurių jie tiesiog nėra pakankamai subrendę suprasti ar juolab jas išspręsti. Tai yra priežastis, kodėl į vaiko psichologines, emocines ar elgesio problemas reikėtų žiūrėti ne kaip į menkesnes į suaugusiųjų, bet kaip į dar svarbesnes.
Vaiko brandos ir ypač paauglių emocinės ar elgesio problemos yra natūralus reiškinys su kuriuo susiduria kiekvienas vaikas ir kiekvieni tėvai. Bet kartais tos problemos gali peraugti į tokias, kurias sunku ignoruoti, į kurias sunku numoti ranka, o kurioms išspręsti tiesiog neužtenka žinių ir gebėjimų. Tokiose situacijose labiausiai padeda vaikų ir paauglių psichologas, kuris specializuojasi būtent tokių problemų sprendime. Kokiose situacijose jūsų atžalai gali padėti psichologas?
Mokymosi ir dėmesio sutrikimai
Kai kuriems vaikams mokymasis gali būti sudėtingas. Ir ne todėl, kad jie neturi tam pakankamai gabumų, bet todėl, kad jie turi mokymosi sutrikimų, kurie dažniausiai pasireiškia problemomis susikaupti, sukaupti dėmesį. Tai yra viena iš dažnų vaikų problemų mokykloje, kurias išspręsti gali padėti vaikų psichologas.
Problemos mokykloje
Bet mokymasis – tik viena laiko praleisto mokykloje dalis. Ten vyksta daug daugiau dalykų. Ten verda visas vaikų gyvenimas. Iš to kyla ir galimybės atsirasti įvairioms problemoms. Tai gali būti elgesio ar patyčių problemos, negebėjimas užmegzti santykių su kitais vaikais ar mokytojais. Kad ir kokia konkreti problema kamuotų jūsų vaiką, psichologas gali padėti vaikui (o tuo pačiu ir jums) spręsti susidariusią situaciją.
Sunkumai užmezgant ryšius ar bendraujant
Kartais vaikas gali pasidaryti jautrus ir uždaras, gali nebenorėti bendrauti su kitais vaikais ar kitais šeimos nariais. Tokie elgesio pokyčiai ir slogi emocinė būsena gali kilti iš nuolatinės nemalonios bendravimo patirties, kai tiesiog nepavyksta užmegzsti ryšio su kitais žmonėmis, nepavyksta mėgautis bendravimo su kitais patirtimi. Psichologas gali padėti tėvams suprasti iš kur kyla tokie vaiko bendravimo sunkumai, o užsiėmimų/konsultacijų metu gali praktiškai padėti vaikui geriau tvarkytis su bendravimo užduotimi.
Tai – tik kelios bėdos, kurias padėti išspręsti jums ir jūsų vaikui gali vaikų ir paauglių psichologas. Taisyklė yra tokia: jei matote problemą ir nepajėgiate jos išspręsti, apsvarstykite galimybes kreiptis pagalbos į profesionalą.