Turinys:
Nėštumo laikotarpis yra labai svarbus. Su tuo sutiktų kiekviena motina. Jeigu nesielgi atsakingai, pasekmės gali būti labai skaudžios. Tačiau, dabar ne apie pasekmes, o apie šį tą pozityvaus, apie tai, ką kiekviena motina gali daryti, kad susilauktų protingo vaiko! Medicinos ekspertai neturi konkrečios teorijos, kaip tai padaryti, tačiau ties keliais punktais jie sutinka. Buvo atlikti testai, kuriais nustatyta, į ką reaguoja dar negimęs vaikas ir štai, kas buvo nustatyta.
Pasiruoškite pasakai!
Nors kūdikiai dar nesupranta nė vieno žodžio reikšmės, kad ir ką beskaitytumėte, tačiau jiems svarbus yra jūsų balsas, kurį jie tikrai prisimena. Taip pat, paskutinius tris mėnesius kūdikis gebės girdėti garsus, bei juos įsiminti. O ir taip, niekada nebus per anksti dalintis savo mėgstamomis pasakomis su savo mažyliu, tad griebk savo mėgstamą knygą ir pradėk garsiai skaityti.
Pasilepinti dienos šviesa
Saulės šviesa yra vitaminas – vitaminas D – kuris svarbus tau ir tavo kūdikiui. Kasdienė motinos dienotvarkė pažymi bent 20 min. buvimą natūralioje saulės šviesoje. Be abejonės, būtina prižiūrėti savo odą papildomais preparatais, pvz. saulės kremas ar losjonai. Vitaminas D padeda kūdikiui vystytis, būti stipriu ir stiprinti kaulus. Kai kurie medicinos ekspertai Vitamino D trūkumą sieja su autizmu, todėl nereikėtų to ignoruoti.
Ryšys per masažą
Jeigu norite įdėti papildomų pastangų į jūsų ir vaikelio stiprinimą, tą turėtumėte daryti taip pat ir per prisilietimo magiją. Kai pasibaigia 20 – toji nėštumo savaitė, vaikelis jau gebės jausti prisilietimus, kadangi jo nervų sistema jau bus pakankamai išsivysčiusi. Kai kurie tyrimai rodo, kad vaikas gali atskirti motinos ir tėvo prisilietimus. Tad ko gi laukiate? Griebkite švelnių aliejų ir pamasažuokite savo pilvuką. Puikus būdas atsipalaiduoti.
Sveikas ritmas sveikam protui
Jau minėjome, kokį efektą kūdikiui turi kalbėjimas, tačiau dar didesnį poveikį turi ritmika ir muzika. Kai dainuojate savo pilvukui, skatinama seratonino ir kitų laimės hormonų gamyba. Jeigu neesate puiki dainininkė, tą patį efektą galite pasiekti tiesiog grodama muziką garso imtuvuose. Taip pat, jau gimus kūdikiui, galite naudoti tuos pačius kūrinius vaikui nuraminti.
Nėščiosioms reikalinga pusiausvyra
Kol esi nėščia, būtina klausyti savo kūno ir daryti būtent tai, ką jis liepia. Per tuos devynis mėnesius turi stengtis, kad nebūtų jokių varginančių ir nereikalingų darbų. Nepaisant to, svarbu likti fiziškai aktyviai, nes tiek tau, tiek kūdikiui reikia šiokių tokių pratimų. Yra krūvos šiuolaikinių prietaisų, kurie gali padėti sekti tavo nueitas distancijas, taip pat padeda nustatyti rutiną ir laikytis jos tempo. Tavo diena turėtų susidėti iš poilsio, sveiko maitinimosi ir kelių pratimų, o visą kitą mesk į šalį.
Jokio streso
Kai tik sužinote apie savo nėštumą, stresas turi būti paliktas už namų durų. O dar geriau, iš vis pamirštas. Viskas, kas kelia stresą aplinkoje: daiktai, žmonės, turi būti pašalinta bent jau kuriam laikui. Jūsų vaikas jaučiasi taip, kaip jaučiatės jūs, todėl net ir mažiausia problema gali paveikti jus abu. Pasiūlymas – praktikuokitės kantrybę meditacijos procese, o taip pat ir lengvi jogos pratimai sukurs streso malšinimo mechanizmą. Išimtis – jeigu prieš nėštumą neužsiiminėjote joga, to nepradėkite dabar. Papildomas tempimas gali sudaryti nepatogumų tiek jums, tiek kūdikiui.
Štai patarimai, kurie padės skatinti vaikelio vystymąsi. Žinoma, nepamirškite perskaityti visko, ką tik galite, pasitarkite su specialistais, nes kiekvienas nėštumas yra skirtingas, o ir paprasčiausi pratimai gali sukelti skirtingą poveikį. Judėkite lėtai, atsipalaiduokite ir apsvarstykite kiekvieną savo žingsnį, vardan, savęs ir jūsų mažylio.