Nėščiųjų mankšta

Besilaukiančioms moterims labai svarbu palaikyti fizinį aktyvumą, kadangi jis padeda užtikrinti lengvesnį nėštumo periodą ir patį gimdymą. Nėščiosioms skirti specialūs pratimai pagerina medžiagų ir kraujo apytaką, širdies ir kraujagyslių funkcinę būklę, didina raumenų tonusą ir jėgą, neleidžia užkietėti viduriams. Tačiau labai svarbu, nėščioms moterims nepersistengti sportuojant ir nepavargti.

Fizinė veikla nėštumo metu

Nėščiųjų mankšta

Nėščiųjų mankšta

Nėščiųjų mankšta padeda sustiprinti nugaros, pilvo ir dubens dugno raumenis, todėl moterims lengviau nešioti papildomą kūdikio svorį. Fizinė veikla taip pat padeda pagerinti kvėpavimo sistemos funkcinę būklę ir padeda aktyviau pasisavinti deguonį ir pašalinti anglies dioksidą. Atliekant specialus kvėpavimo pratimus galima palengvinti kvėpavimą, kuris atsiranda nėštumo pabaigoje, kai gimda kelia diafragmą aukštyn.

Naudinga mankšta nėščiajai

Gimnastika nėščiajai

Gimnastika nėščiajai

Naudingiausia mankšta nėščiai moteriai – plaukimas, kadangi vandenyje žmogų ne taip veikia slėgis, sumažėja sąnarių apkrovimas, didėja judesių amplitudė, o įtempti nugaros ir kojų raumenys gali atsipalaiduoti. Ypatingai patariama plaukioti toms moterims, kurios aktyviai sportavo iki nėštumo. Nėščiųjų vandens treniruotėse dažnai naudojamos įvairios pagalbinės priemonės – svareliai ir kamuoliai.

Nėščiųjų aerobika

Nėščiųjų aerobika taip pat yra puikus būdas mankštintis. Besilaukiančios moterys atlieka specialius fizinių pratimų derinius, naudodamos įvairias pagalbines priemones. Šie pratimai padeda moters organizmui lengviau adaptuotis prie pokyčių ir pasiruošti gimdymui. Atliekami dubens dugno raumenis stiprinantys Kėgelio pratimai, taip pat atliekami pratimai kojų, nugaros, krūtinės ir rankų raumenimis. Šiose treniruotėse skiriamas dėmesys ritmingo kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimams.


Taip pat skaitykite: Maisto produktai nėštumo metu


Nėščiųjų joga

Kita nėščioms moterims skirta fizinė veikla yra nėščiųjų joga. Šie fiziniai pratimai stiprina moters organizmą, daro jį lankstesnį ir tvirtesnį, taip pat padeda pasiruošti svorio priaugimui ir hormonų kaitai. Nėščiųjų joga padeda nugalėti kūno nuovargį, įtampą, emocinė stresą, galvos ar nugaros skausmus bei virškinimo sutrikimus. Kvėpavimo pratimai (pranajama) padeda kovoti su jauduliu ir pajausti emocinę ramybę.

Nėščiosioms skirtų užsiėmimų metu atliekami tokie pratimai, kurie nekenkia būsimoms vaikams ir kūdikiui. Šiose treniruotėse nėra staigių judesių, visi pratimai atliekami lėtai, tačiau jie puikiai stiprina moteris kūną ir padeda atsipalaiduoti. Prieš mankštą nėščioms moterims rekomenduojama valandą laiko nieko nevalgyti, kadangi taip yra lengviau atlikti pratimus. Į užsiėmimus patariama atsinešti buteliuką geriamo vandens, kadangi sportuojant prakaituojama ir iš organizmo pašalinami skysčiai. Dėl prakaitavimo reikėtų rinktis medvilninę sportinę aprangą bei avėti tinkamą avalynę.

Ar galima sportuoti nėščiajai?

Nėščioms moterims prieš pradedant sportuoti būtina pasikonsultuoti su gydytoju, o neretai į sporto įstaigą reikia pateikti ir gydytojo pažymą, kadangi ne visoms nėščiosioms galima sportuoti. Treniruotes reikėtų nutraukti, jeigu pasireiškia bent vienas iš šių simptomų: kraujavimas, gimdos susitraukimai, oro trūkumas, galvos skausmas ar svaigimas, skausmas krūtinėje, raumenų silpnumas, skausmas ir blauzdų tinimas ar susilpnėję vaisiaus judesiai.